Berichtinformatie

  • Geplaatst op: 04.10.2025
  • Type: Weg
  • Categorie: Mannen
  • Fotoalbum:
  • Video:

Europese Kampioenschappen

Van 3 t/m 5 oktober worden in het Franse Guilherand-Granges de Europese Kampioenschappen op de weg verreden. Op vrijdag 3 oktober werden twee kampioenschappen afgewerkt. Op vrijdagochtend reden de junior-vrouwen hun titelstrijd over 62.9 kilometer. Noï Moes nam aan deze wedstrijd deel zij behaalde een 46ste plaats in een groep op 4:13 min. van de Spaanse winnares Paula Ostiz.

WV Schijndel had bij het kampioenschap voor de belofte-vrouwen twee leden aan het vertrek staan, Mijntje Geurts en Bodine Vollering. Na 85.7 kilometer behaalde Mijntje een 12de plaats op 1:35 min. van de Spaanse Paula Blasi. Bodine eindigde als 20ste in een groepje op 5:01 min.

In de titelstrijd voor de belofte-mannen behaalde Guus van den Eijnden na 121.1 kilometer een 50ste plaats op 8:01 min. van de Belg Jarno Widar die Europees Kampioen werd.

Femke Gerritse reed het kampioenschap bij de elite-vrouwen in dienst van kopvrouw Demi Vollering. Vollering stelde niet teleur. Na een solo van 37 kilometer toonde zij zich na afloop van de 116.1 kilometer lange wedstrijd de sterkste. De Poolse Kasia Niewiadoma werd 2de op 1:18 min. terwijl Anna van der Breggen met een 3de plaats op 1:24 min. het Nederlandse succes compleet maakte. Femke staakte na gedane arbeid voortijdig de strijd.